ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն Արցախ կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Ողջունելով Արարատ Միրզոյանին` Արցախի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու համար: Նա ընդգծել է, որ ջանքեր է գործադրելու երկու հայկական պետությունների միջեւ փոխգործակցության առավել ընդլայնման եւ խորացման ուղղությամբ:
Արարատ Միրզոյանը, շնորհավորելով Արայիկ Հարությունյանին, նշել է, որ վերջինս մեծ առաքելություն է ստանձնել եւ վստահություն հայտնել, որ Արցախի նախագահն իր բոլոր նախաձեռնություններում, այդ թվում ժողովրդավարության խորացման, տնտեսության զարգացման եւ ՀՀ-ի հետ համագործակցության հարցերում լրջագույն հաջողություններ է գրանցելու: Նա իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցելու Արցախում ձեւավորվող բարեփոխումների օրակարգին:

Председатель НС РА Арарат Мирзоян в рамках визита в Арцах встретился с новоизбранным Президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
Приветствуя А.Мирзояна, Президент Арцаха поблагодарил делегацию НС РА за участие в церемонии инаугурации. Он подчеркнул, что приложит все усилия к еще большему расширению и углублению взаимодействия между двумя армянскими государствами.
А.Мирзоян, поздравляя А.Арутюняна и отметив его весомую миссию, выразил уверенность, что Президент Арцаха во всех своих инициативах, в том числе в вопросах углубления демократии, развития экономики и сотрудничества с Арменией, достигнет серьезных успехов. Он выразил готовность содействовать формирующейся в Арцахе повестке реформ.